Millise kujuga implantaati valida?

Anatoomilise ja ümara head ja vead

Seni on turul olnud nii ümaraid kui anatoomilise kujuga implantaate, millest mõlemal on oma eelised ja puudused.

Anatoomilise implantaadi eelis ümara ees on loomulikku rinda imiteeriv kuju. Samas kaasneb nn tilgakujulise implantaadiga oht, et see hakkab kehas pöörlema. Kui ebakorrapärase kujuga protees peaks rinnas uue asendi võtma, siis kaob ka rinna loomulik kuju.

Ümarate proteesidega seda muret ei ole. Ükskõik kui palju nad ka ei pöörleks, jääb rind alati ümaraks. Samas ei meeldi paljudele patsientidele kui implanteeritud rind jääb liiga kõrgeks ja välimuselt ebaloomulikuks.

Mis on ergonoomiline implantaat?

Ümarate ja anatoomiliste implantaatide eelised viib kokku ergonoomiline implantaat. Nende implantaatide põhi on küll ümar, aga geel kohandab oma kuju vastavalt rinna asendile.

Lamavas asendis on implantaadi kõrgeim punkt rinna keskel nii nagu loomuliku rinna puhul. Asendit muutes hakkab implantaadi kõrgeim punkt gravitatsiooni abil liikuma ja püsti tõustes vajub lõplikult rinna alaosasse. Sellisel viisil imiteerib implantaat rinna loomulikku kuju igas asendis, mille naine võtab.

Ergonoomiline implantaat annab rinnale ilusa kuju ka siis, kui see kehas pöörleb ning imiteerib alati loomuliku rinna välimust ja liikumist.