Kas implantaati peab vahetama?

Üks peamisi patsientide küsimusi on: „Millise aja möödudes peaks rinnaimplantaate vahetama?“

Ühest vastust sellele küsimusele pole. Peamiselt sõltub see implantaadi materjalidest ja implantaadi pinna biosobivusest (kehasõbralikkusest). Mõne arsti väitel on implantaadi eluiga on vaid 10 aastat. Tõesti, see peab paika karedapinnaliste vanematüübiliste implantaatide puhul. Tänapäevased moodsad, kehasõbraliku nanopinnaga implantaadid, võivad kesta kordades kauem.

Rinnaimplantaatide vältimatu vahetus on minevik

Meditsiiniregulatsioonidest tulenev nõue, et rinnaimplantaate soovitatakse vahetada 10-15 aasta möödudes, on tingitud eelkõige seadusandlusest. Tegelikkus võib osutuda aga palju patsiendisõbralikumaks.

Pikka aega olid kasutusel rinnaimplantaadid, milles kasutati voolavat silikoongeeli. Geel imbus väikestes kogustes pidevalt läbi implantaadi kesta naise kehasse ning kesta füüsilised omadused olid samuti halvemad. Nendel põhjustel pidi implantaati igal juhul vahetama.

Ka Motival implantaatidel on meditsiini regulatsioonidest tulenev soovitus neid vahetada 15-20 aasta möödumisel paigaldamisest. Tegelikkuses võimaldavad moodsaimad materjalid ja True MonoBloc patenteeritud tehnoloogia neil kesta kordades kauem. Otseloomulikult eeldab see seda, et patsient käib regulaarselt oma rindu kontrollimas ja vahetamine on nõutav ainult juhul, kui esineb implantaadi moondumist, purunemist või muid komplikatsioone.

Motiva silikoongeel ja kest annavad püsivuse

Motiva implantaadid on täidetud mittevoolava, ülielastse silikoongeeliga ja seda ümbritseb turvaline kest koos spetsiaalse tõkkekihiga. Kõige moodsamad biosobivad materjalid on välja töötatud Californias, NUSIL laborites.