Helena Mang: Miks ma valisin Motiva rinnaimplantaadid?

Esimesed implantaadid paigaldasin juba rohkem kui 10 aastat tagasi. Kuna vanema generatsiooni implantaate pidin igal juhul 10-15 aasta möödudes vahetama, otsisin juba mõnda aega sobivat hetke oma töö- ja treeninggraafikus, et protseduur ja taastumine ette võtta ning uued implantaadid paigaldada.

Implantaatide valik

Enne operatsiooni käisin erinevates kliinikutes konsultatsioonides ning tutvusin põhjalikult implantaatide valikuga Eesti turul. Olles töötanud varem meditsiinisektoris, uurisin, kaua erinevad implantaadid on kasutuses olnud, palju on neid paigaldatud ning millised on olnud kliiniliste uuringute tulemused. Kõige olulisem on ikkagi turvatunne! Konsultatsiooni käigus valisin endale Motiva rinnaimplantaadid, sest võrreldes erinevate rinnaimplantaatide brändidega pole Motiva implantaadid üle kogu maailma ühtegi topeltkapslit tekitanud. Tõeline märk kvaliteedist!

Kuna peamiseks sooviks oli vanad implantaadid uue generatsiooni mudeli vastu vahetada ja mitte nii väga suuruses üles liikuda, siis erinevate implantaatide kaaluvahe valikut tehes rolli ei mänginud. Pigem sai määravaks see, et implantaatidel oleks uuenduslik pealispind, mis on otseses kontaktis rinnakoega ja mis sobiks suurepäraselt mu aktiivse eluviisiga – teen jõutreeningut 5-7 korda nädalas ning implantaat peaks seda võimaldama nii elastsuse kui pinnatöötluse osas. Katsusin erinevaid kergemaid ja raskemaid implantaate ning Motiva implantaatide kergelt nanotehnoloogiline siledam pind, mille töötlemisel polnud kasutatud võõrmaterjale, tundus õige valik. Selgus, et tegemist on hetkel kõige kehasõbralikuma ja loomuliku variandiga rinnasuurenduses. Agressiivse karestusega pinnakattega implantaadid on varasemalt põhjustanud mitmeid kõrvaltoimeid ja seda just eriti aktiivse eluviisiga naiste puhul ning sellest soovisin hoiduda.

Konsultatsioonis sain valida erineva suuruse, kuju, diameetri ja profiiliga Motiva implantaatide vahel. Selline lai valik oli minu jaoks väga oluline, sest soovisin, et lõplik tulemus vastaks minu ootustele ning rinnad oleksid kehaga kenasti proportsioonis, säilitades samal ajal oma loomuliku väljanägemise. Koostöös kliiniku spetsialistiga valisin Motiva ergonoomilised rinnaimplantaadid, mis andsid rindadele väga ilusa ja loomuliku kuju. Ergonoomilised implantaadid teeb eriliseks see, et need kohandavad oma kuju vastaval keha asendile – implantaat käitub täpselt sama moodi kui minu enda rind.

Turvalisus

Kuna eelmisest rinnasuurendusoperatsioonist oli möödunud 10 aastat, olid selle ajaga võimalused palju edasi arenenud ning selgus, et Motiva rinnaimplantaadid pakuvad maailmas ainsana lisakindlustust ja kiipi.

Kiibi olemasolu või selle puudumine võib emaspilgul tunduda mitte väga olulise lisaväärtusega. Kuniks jõuab kätte päev, kui on vaja kordusoperatsioonile minna. Just nii juhtus minuga. 10+ aastat on pikk aeg, et paberformaadis implantaatide “pass” saaks ära kaduda. Kuna kordusoperatsiooni planeerimise faasis on väga oluline teada täpselt, mis firma, suuruse, profiiliga implantaat esialgu paigaldati, on kiip siinkohal väga mugav abimees. Motiva implantaadid on esimesed rinnaimplantaadid maailmas, mis pakuvad kiipi, mis võimaldab tuvastada implantaate spetsiaalse lugeri abil lähidistantsilt. Samuti ei pea tänu kiibile enam implantaadi garantiidokumente alles hoidma, mis kipuvad aastate jooksul kaduma.

Ka on hea teada, et minu implantaatidel on lisaks tavapärasele garantiile, mida pakuvad kõik implantaatide tootjad, laiendatud kindlustusprogramm, mis vajadusel hüvitab korduvoperatsiooni kulud. Selline garantiiprogramm on selge märk, et Motiva rinnaimplantaate seostatakse äärmiselt väikse riskiga.

Implantaadid asetati operatsiooni käigus rinnalihas taha ning selleks, et tagada täielik ohutus, kasutati operatsiooni käigus “Motiva Sleeve”’i – abivahendit, mis pakub kirurgidele sisestada implantaat kehasse nii, et implantaat patsiendi naha ega kirurgi kinnastega kokku ei puutu. “No-touch” tehnika ei lase bakteritel sattuda implantaadi kestale, vähendades veelgi kapsli ja muude komplikatsioonide tekkimise riski.

Kuu pärast operatsiooni võin öelda, et olen 100% oma valikuga rahul, rinnad on väga ilusa ja loomuliku kujuga ning konsultatsioonis koos valitud suurus sobib ideaalselt minu parameetritega.

rinnaimplantaadid