Implantaadid, rasedus ja imetamine

Kui kaua pärast rasedust oodata, enne implantaatide panemist?

Pärast imetamise lõppemist peaksid rinnad võtma tagasi oma loomuliku suuruse. Mõningatel juhtudel muudavad need siiski oma naturaalset väljanägemist ja jäävad kas suuremaks, lähevad väiksemaks või vajuvad madalamale.

Enamasti soovitatakse oodata rinnaimplantaatide paigaldamisega vähemalt kuus kuud pärast imetamise lõppemist. Siis on näha rasedusejärgsete rindade lõplik suurus ja kuju. Alles seejärel saab hinnata, milline implantaat aitab luua ilusaid kehaproportsioone ning rindade soovitud kuju ja suurust.

Kas implantaatidega saab imetada?

Kuigi implantaatidega imetamine ei ole üldjuhul naistele probleemiks, siis tuleb arvestada, et mõnel juhul võib see tekitada komplikatsioone või osutuda üldse võimatuks.

Rinnaimplantaadid ise ei mõjuta naise võimekust imetada. Küll aga määrab imetamise võimaluse operatsiooni tehniline lahendus.

Oluline on, et operatsiooni käigus ei vigastata rinnanäärmeid. Rinnanäärmed jäävad enamikel kordadest puutumata, kui operatsioon teostatakse kaenla alt või rinnavoldist. Suurem risk on operatsioonide puhul, mis teostatakse areooli ümbritseva lõike kaudu, sel moel on rinnanäärmete vigastamise oht suurem.