Kui steriilne on minu implantaat?

Implantaate on võimalik steriliseerida etüleenoksiidgaasiga või kuivkuumutamise teel. Motiva kasutab steriliseerimiseks ainult kuivkuumutamist.

Etüleenoksiid ei ole USAs lubatud

Etüleenoksiidgaasiga steriliseeritud implantaadid ei ole FDA poolt heaks kiidetud ega USA turul müügile lubatud. Küll aga kasutatakse seda steriliseerimise meetodit laialdaselt Euroopas.

Etüleenoksiidgaasiga steriliseerimine toimub järgnevalt: pakendisse asetatud implantaat viiakse spetsiaalsesse keskkonda, kus lisatakse etüleenoksiidi. See mürkgaas läbib pakendipaberi ning hävitab baktereid. Et mürk uuesti pakendist välja saada, jäetakse implantaadid kuni kaheks nädalaks karantiini, kuni see taas läbi paberi aurustub.

Kuivkuumutamine on ohutum, kuid kallim

Oluliselt tõhusam ja ohutum meetod on kuivkuumutamine. Ka sel juhul asetatakse pakendis olev implantaat kindlasse keskkonda, kuid ei lisata mürkaineid. Selle asemel töödeldakse implantaati kuumusega.

Euroopas kasutatakse steriliseerimisel ainult etüleenoksiidi, kuna võrreldes kuivkuumutamisega on see oluliselt odavam. Kuivkuumutatud implantaate müüvad Euroopasse hetkel ainult kaks ettevõtet: Motiva ja Natrelle.