Mis on implantaadi kõige nõrgem koht?

Kui implantaati lähemalt uurida, on selle põhjas ümmargune lapp, mis eristub ülejäänud implantaadist. Materjal on küll sama, kuid see on paksem ja jäigem. Lapp kinnitatakse implantaadi kesta põhjale kesta valmimise viimase etapina. Lisaks sulgemis-funktsioonile on lapile graveeritud oluline tooteinfo. See lapp on tavaliselt implantaadi kesta kõige nõrgem koht.

Kui implantaat füüsilise sekkumise tõttu puruneb, siis tõenäoliselt just põhjast, lapi servade juurest. See on nimelt ainuke koht implantaadil, mis ei ole tervikuga ühes tükis vaid hiljem peale liimitud. Mitmetel juhtudel on see lapi ja kesta ühendus saanud vigastada implantaadi sisestamisel. Kuid veelgi hullem on olukord, kus geel hakkab vaikselt ja nähtamatult aastate jooksul välja imbuma.

Kuidas on võimalik probleemi lahendada? Motiva kasutab lapi liimimise asemel vulkaniseerimise meetodit. See tähendab, et antud lapp sulatatakse kestaga kokku üheks tervikuks. Samuti ei graveeri Motiva lapile tooteinfot, vaid info trükitakse sellele reljeefselt. Nii muudab tooteinfo lapi tugevamaks, mitte nõrgemaks.

Need nüansid võivad tunduda küll väiksena, kuid omavad olulist rolli implantaadi ohutumaks muutmisel. Üks purunenud implantaat on juba liiga palju – seetõttu eemaldab Motiva ka kõige väiksemad ohud.